Parim võileivatort, väikese nipiga

Üldiselt mulle ei meeldi suures koguses saia. Aga oma sünnipäeva puhul tekkis tahtmine ikkagi võileivatorti teha. See hõrgutis sobib suurepäraselt suvesse, kune ei eelda pliidi kuumamist ja pealegi saab kaasata kogu pere loomingulisse tegemisse.
Tort sai nii maitsev, et sarnast telliti nüüd kõikideks pere sünnipäevadeks ja tähtpäevadeks. No näis 🙂 Aga otsa sai see küll imekiirelt ja söömise ajal kuuldus pidevat kiitvat mõminat.

Aega kulus: u 7 min tordi valmistamisele, 15 minutit kaunistamisele

Kolmekihilise võileivatordi tarvis:
2 pakki tumedat rukki röstsaia
Kihtide tarvis:
400 gr köögi toorjuustu
400 gr maitsestamata jogurtit
1 purk Felixi kurisalatit (maitsestatud väiksed marineeritud kuubikud) – just see ongi nipp, kuidas võileivatort eriti mõnusa maitse saab.

Kaunistamiseks:
mida parasjagu leidub ja mis endale meeldib. Kas siis liha või kala või lihtsalt aedvilju.

Röstsaia koorikut mina ära ei lõiganud, mõttetu raiskamine minuarust. 4-5 tunniga juba imbub tort piisavalt, et koorik ei anna endast mingil moel märku.

Kurgisalatit panin vaid ühe kihi vahele, kuna see annab ikka päris korralikult maitsevunki juurde. Peale sai ka kaunistusena lisatud.

Jogurt ja toorjuust segada omavahel ning küpsetusnoaga määrida kihtide vahele. Kui kurgisalatit lisada, siis määri jogurti-toorjuustu kihi peale.

Tordi ääred tõmbasin samuti toorjuustu-jogurtiga üle ning rebisin sikisakilise salati pooleks ning surusin ääre vastu. Jäi lihtsalt väga ilus.

Ja siit sulle endale nautimiseks River flows in you

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress |Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv