Õhuline ciabatta – kõige lihtsam ja maitsvam retsept

Siin metsas mere ääres juhtub alatihti, et sepik-sai otsa saavad ning kauplusesse ei ole just lühim tee. Kui kõik varud otsas ning isutab ühe mõnusa ciabatta järele, siis ei ole ilmselt olemas lihtsamat-kiiremat-lollikindlamat retsepti kui alljärgnev. Kui soovid seda saia valmistada mitmeks päevaks, siis saad valmistada kaks pikka suuremat saia. Mulle meeldivad need mõnusad õhuagud, mis saia eriti isuäratavaks teevad.

chabatta

Ajakulu:
Taigna valmistamisele varu 7 minutit
Kergitamisele 1-2 tundi
Saiad küpsevad ahjus 15-20 minutit

Vaja läheb:

10 dl sooja vett
50 g pärmi
3 tl soola
4 sl õli
2 sl siirupit
3 sl linaseemneid
2 dl rukkijahu (näiteks Tartu Mill täistera rukkijahu, millest tavaliselt leiba teha)
14-15 dl nisujahu

Lahusta pärm käesoojas vees. Lisa sool, õli, siirup, seemned, rukkijahu ja osa nisujahust. Sõtku ühtlaseks, nii, et tainas lurtsub, lisa veel jahu ja jälle sõtku lurtsuvaks, lisa ülejäänud jahu – tainas peab olema pehme, nagu puder.
Puista peale veidi jahu, kata rätiga ja lase kerkida.

b47c639c79c111e28e1522000a1f9a99_7

Kummuta kerkinud tainas jahusele lauale ning vormi kaks pikka saia. Kuna tainas on suhteliselt pehme ja kohev, siis võid vajada enam jahu, viimane viimistlus tee küpsetuspaberiga kaetud plaadil. Lülita ahi 245 kraadini, seni saavad saiad plaadil veel veidi kerkda. Ära ehmu, kui saiad veidi laiali vajuvad, ahjus kerkivad nad kenasti kõrgeks ja kumeraks. Küpseta 15-20 minutit, olenevalt ahjust.

Samast taignast saab teha ka väikseid saiakesi. Veerete jahuste käte vahel kuulikesed. Küpseta ahjus u 10-15 minutit, kuulikesed jäävad pealt krõbeda koorikuga, seest aga pehmed.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress |Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv