Viie tärni hommikusöök

Kuna mu kaaslane andis hommikusöögile sellise hinnangu ning seda andes vaatas sügavalt silma ja täpsustas, et ta mõtles seda 100% tõsidusega ning ka laps noogutas kaasa, siis saagu selle hommiku esimene eine ka siia üles tähendatud.

Püüan toidutegemisele kasutatava energia maksimaalselt optimeerida ja kuna otsustasin, et teen ahjus soojad saiad, siis sai ahjus tehtud kokku kolm hõrgutist:

  1. Soojad ahjusaiad seente, suitsulõhe ja majoneesi-juustukattega
  2. Suured šampinjonid täidetud šampinjoni enda jala, vegan majoneesi ning riivitud kadaka juustuga.
  3. Ahju omlett silikonvormis (mu 7-aastane omletti ei söönud, kuid sellised armsad väikesed omletimuhvinid on saanud tema lemmikuks.

Lisaks juurde lihtne salat, mis tänu õunale ostuts lihtsalt imemaitsvaks. Ajakulu kogu hommikusöögile on tõesti minimaalne, võin öelda, et ettevalmistavale tegevusel kulus mitte enam kui 15 minutit.

Omleti valmistamiseks: lao silikonvormi viilutatud šampinjonid, päiksekuivataud (või tavaline) tomat viilutatult, Lao vormid poolenisti täis; lisada võib ka porrulauku, maitserohelist ja muud, mida parasjagu külmikus on, sh suitsulõhet või muud meeldivat.

Katteks klopi munad (6 silikonvormi tarvis ja kolme inimese jaoks võtsin 3 muna); lisa veidi hapukoord ja köögi koort; lisa veidi soola ja piprasegu; lisa kadaka juustu riivitult veel kuhjana peale; kalla segu vormidesse ja pane ca 200 c juures ahju.

Seejärel valmista saia kate ja šampinjonide sisu: selleks lisa riivitud juustule majonees, sega ja lisa kas päikesekuivatatud tomat või muu sobiv lisand. Lisa peenestatud šampinjonide jalaosad, sega ühtlaseks. Pildile jäädvustatud omlett oli viimane ja kõige väiksem ja murdus ka veel pooleks – parimad palad jagab perenaine ikka lapsele ja mehele 🙂

Lõika tumedast chabattast või muust sobivast saiast peenemad viilud – nii jävad need ahjust võttes krõbedad; määri kate helde käega saiaviiludele;

Sama tee šampinjonidega – suru juustu-majoneesi segu seene kübarasse ja jäta seenele paras kuhi.

Seejärel pista need ahju, kus omlett on hakanud juba paisuma ja valmima;

Seejärel valmista lihtne ja ülimaitsev salat samasse kaussi, kus valmistasid juustu-majoneesi-seene katte: haki 2 tomatit, veidi salatit ning 2 õuna; lisa veidi musta või himaalaja soola ning ürdiõli – mina kasutan päikesekuivatatud tomatite õli otse purgist – soetan tavaliselt liitrise purgi, mida jätkub vähemalt 1,5 kuuks.

ca 5-7 minuti pärast, kui juust on kõikidel hõrgutistel sulanud võta hommikusöök ahjust ning asu nautima kiidusõnu ja head tunnet nädalavahetuse hommikust.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress |Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv