Õhuline rullbiskviit maasika toormoosiga

Rullbiskviit on lihtne ning efektne magustoit sõprade või pere üllatamiseks. Minule ei istu kreemise sisuga magustoit, seetõttu katsetasin sisuna maasika toormoosi ning kuna toormoosi vedelik imendub just parasjagu, siis oli see tulemus minujaoks ideaalne.
DSC_0040

Klassikalise rullbiskviidi põhi koosneb kolmest kompenendist: musta, suhkrust ning jahust.
1 muna kohta võta 1 spl nisujahu ja 1 spl suhkrut.

Minu vanaema lisas koogile alati ka lusikatäie tärklist ning seda teen minagi.

AHJUPLAADI ETTEVALMISTAMINE: Kata ahjuplaat küpsetuspaberiga ja määri hoolikalt võiga – see ennetab biskviidi kleepumist küpsetuspaberi külge.
Oluline ettevalmistustöö on ka ahju õigeaegne kuumutamine – ahi võiks soojeneda vähemalt 25-30 minutit, saavutamaks ühtlast ja soovitud temperatuuri

Nelja magustoidusõbra üllatamiseks vajad:

6 muna
2 spl suhkrut
5 spl jahu
1 spl tärklist

Vahusta munad suhkruga kõvaks vahuks. Kuue muna vahustamiseks kulub mikseriga u 15 minutit. Kui munavaht on nii kõva, et vahustaja jälg ei vaju ära ning säilitab oma kuju sõelu kaussi tärlisega hoolikalt läbisegatud jahu. Sega alt üles rahulikult ning hoidu koputamast kausi servale.

Vala taigen eelnevalt valmisseatud ahjuplaadile ning pista kohe ahju. Küpseta saiaküpsetusrežiimil 180 c juures 20-25 minutit, olenevalt ahjust.

Tõsta küpsenud biskviit välja, määri rohke toormoosiga ning küpsetuspaberi kaasabil keera õrnalt rulli. Pole vaja kõvasti suruda. Jäta rätiku alla jahtuma.
.
Rullbiskviidi võid valmis teha ka päev varem, nii jõuab maasikamoos eriti magustoidu eriti mõnusaks ja pehmeks muuta.
Eirit suurtele maiasmokkadele lisa rulli juurde jäätisepall 🙂

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress |Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv