Maitsekas hõbeheik

Esimene retsept, milles hõbeheik mulle maitseb – nimelt ei ole siin tunda selle kala iseloomulikku maitset ega lõhna, mis mulle isiklikult ei meeldi. Seetõttu valmistan sellest kalast toite üliharva. Seekord aga poolkogemata sai ostetud mõned eelmaitsestatud fileed Mati Kalapoest, mis jääb täpselt mukodutee trajektoorile. Otsustasin katsetada ning tulemus oli väga väga hea.

Vajad:
Eelmaitsetatud hõbeheigi fileed. Kui soovid ise maitsestada, siis selle ahjuroa puhul piisab, kui paned filee maitsestuma soola-pipra-kalamaitseaine segusse.

Lülita ahi kalaküpsetusrežiimile (180 c),
Pane ahjuvormi veidi õli ning aseta maitsemarinaadis seisnud (piisab ka 1 tund) filee vormi, lõika peale või viilakad ning pista ahju. Või ahjuvormi koos kalaga küpsema panna ka poolitatud kirsstomatid ning sidruniviilud ning mõned loorberilehed.

Küpseta kala u 7-10 minutit. Küpsemise ajal valmista kaste: sega kausis 1 spl jahu ning 2 klaasi vett, lisa meelepäraseid maitseürte, soola-pipart ning sega juurde 1-2 spl hapukoort. Kalla valmis segu kalale, mis on mahla kõvasti välja andnud ning ka tomatid on muutunud mõnusalt pehmeks.

Küpseta veel 5-7 minutit, lisa hakitud petersell (soovi korral). Serveeri riisi või muu meelepärasega

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress |Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv