Koorene pasta šampinjonidega. “Parem kui Vapianos”

Tähelepanelik blogilugeja on kindlasti märganud, et oma postitustes märgin tihti, et roog valmis just siis, kui mitte midagi külmikus enam polnud. Ja alljärgnevaga juhtus samuti. nn linnapäeva eelsel õhtul oli vaja perele teha kiire söök: beebi magas õues, suuremal lapsel oli trennivaba päev ning mees rallis oma tööasjadega arvutis.
Võitsin Tartu Mill loosiga ettevõtte toodete kinkepaki (olen ju fanaatiline oma leiva tegija) ning muuhulgas oli kinkepakis penne pasta. Üldiselt ei ole see minu lemmikpasta. Aga, nagu märgitud, toiduvarud olid suhteliselt otsakorral (elan ju metsas, mere ääres ja lähim nö supermarket asub 35 km kaugusel) ning võtsin ette penne pasta. Külmikus oli veel pool karpi väikseid tooreid šampinjone, kinnine kohvikoore pakk, muna ja jupp porrulauku. Kraamisin välja veel tüki kõvastunud parmesani. Iseenesest materjali nagu oli. Ahjaa – tükk suvikõrvitsat leidus ka.

Niisiis:

veerand suvikõrvitsat – haki 2 cm kangideks
10-15 cm jupp porrulauku – lõigu õhukesteks viilakateks
peotäis šampinjone – mida väiksemad, seda parem, ära lõigu!
praadimiseks oliivõli
peotäis parmesani vm juustu, viilakad
1 muna
250-350 ml rõõska koort
Tartu Mill pennet pool pakki
soola, pipart

Puista šampinjonid pannile, kuumuta kergelt, lisa suvikõrvits, nüüd pane keema penne jaoks vesi, lisa sool ning keeda pastat keskmisel kuumusel 6 minutit al denteks.

Pöördu tagasi panni juurde: sega olemasolevat segu õrnalt, vala peale koor, lisa juust ning kuumuta; selleks ajaks lisa ka penne. Pennet ära kohe koorega läbi sega, löö 1 muna pennele, võid ka enne veidi muna vahustada.

Sega penne munaga, kuni muna kõvastub ja jaotub ühtlaselt pastale. Nüüd sega kõik pannilolev omavahel.
Naudi!

ps. Selle postituse pealkirja teine pool on pärit mu abikaasa poolt, kes on suhteliselt tihe Vapiano külastaja. Võtan vabaduse teda uskuda 🙂

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress |Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv