Suus sulav banaanileib

Õhuline, suussulav, pehme, maitsekülluslik…. needki tunnussõnad kahvatuvad selle küpsetise tulemuse kirjeldamisel …

Algne retsept ise on pärit kommentaariumist, seega ei oska hinnata, millises mahus on see mugandatud juba olemasolevatest banaanileibadest.Mina mugandasin seda omakorda, et maitse oleks täiuslikum.

banaanileib

Kuna tegu oli nii suussulava, hõrgu ja pehme-maitseka küpsetisega, siis saab see ka siia blogisse ülestäheldatud järgmiste tegemiste tarvis:

Tegutsemisjuhis:

“3-4 üleküpsenud banaani segada 80g pruuni suhkru ja 75g (kookos)õliga korralikult läbi, sinna peale 225g jahu, 3tl küpsetuspulbrit ja 3tl kaneeli. Soovi korral pähkleid, kuivatatud puuvilju vms.
Ahi eelsoojendada 190°C juurde, leivavormis segu panna 20ks minutiks niisama küpsema, pärast seda panna peale foolium ja küpsetada veel 20min. Super lihtne, maitsev, kiire, ja alati tuleb välja.”

Minupoolsed muudatused:

  1. Mina lisasin ka ca 4 peotäit purustatud metsapähklit, mis minuarvates lisab tummisust ja maitset veelgi juurde. Pähkel jääb küpsetises pehme ja sulandub sujuvalt banaanises segus.
  2. Tavalise jahu asemel kasutasin speltajahu,
  3. Kookosõli asemel oliivõli.
  4. 3 tl küpsetuspulbri asemel panin 1 tl; 3 tl jätaks minuarvates juba liiga tuntava maitse.
  5. Mingit fooliumit ma ei kasutanud – ahjus oli ligi 30 minutit kokku. Kui on väiksem vorm ja küpsetis tuleb paksem/kõrgem, siis vajaks ilmselt kokku küpsetusaega 35, maksimaalselt 40 minutit.
  6. Leiva vormi põhja ladusin banaanid, mis lisavad veelgi pehmust ja maitsekust juurde. Banaanide peale võid veel raputada veidi kaneeli, kui oled eriline maiasmokk, siis sega 1 tl kaneel läbi 2 tl pruuni suhkruga ing raputa vormi põhjas olevatele banaanidele ja seejärel lisa taigen. Kui oled aga veelgi suurem maiasmokk ja tahad täispanga peale minna, siis jaga banaanide ja kaneeli-suhkru segule tumeda šokolaadi nööpe. ning seejärel tainas.

Soovitan soojalt, kes soovib maitsemeeli hellitada.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress |Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv