Rullbiskviit maasika toormoosiga

Maasikauputuse aegu tekkis mõte, et maasika toormoos sobiks kõige muu kõrval ka ideaalselt biskviidirulli. Elus esmakordselt otsustasin seda katsetada ning tulemus näitas, et tasus ettevõtmist.

Biskviit – iga muna kohta 1 triiki spl jahu, ainult 1 muna kohta lisa ka 1 spl tärklist. Biskviidi tegin 7. munast ning vahustasin munavalge ning kollase koos suhkruga (1 spl suhkrut kahe muna kohta) – al. 15 minutist on vaht tugev, selliselt, et mikseri vaod jäävad tükiks ajaks püsima. Jahu ning tärklise sõelun juba eelnevalt valmis kaussi. Nii et kui munavaht valmis, siis libistan sõelutud jahu-tärklise munavahtu, õrnalt segan veidi ning kallan munavahu võiga määritud küpsetuspaberile, mis siis omakorda laotub suurel ahjuplaadil.

Küpsemise ajal – 180*C juures u 15 minutit, piisab, kui pealt on biskviit juba kergelt pruunikas, valmistan toormoosi – noh, väga raketiteadus pole – suhkur ning maasikad mikseriga kergelt puruks.
DSC_0040
Ahjust välja võttes tuleb biskviit kergelt paberi küljest lahti – suur osa selles on ka võil, millega küpsetuspaberi ennist üle käisid.

Mõni minut lasin jahtuda ning siis toormoos peale. Kergelt rulli ning voilā, ongi valmis. Lasin toatemperatuuril parajalt jahtuda ning siis pistsin külmikusse.

Mõnus vaheldus tavapärastele kookidele.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress |Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv