Lihtne sushi

Sushi on mõnus vaheldus sõprade ja ka pere üllatamiseks.

Fotol olev sushi õhtusöök oli tehtud mehe üllatamiseks ühel suvisel õhtul.

Sushi riisi müüakse väga erinevaid sorte, nii valmistusaja kui hinna suhtes. Minu lemmik on Veski Mati sushi riis. Sushi õnnestumise määravat just hea ja korralik riis, seega pesen reeglina riisi enne potti panekut korralikult läbi.

Kui söömas on juba enam kui kaks inimest või kaks eriti suurt suhisõpra, siis tasub korraga teha kogu pakk, st 400 g riisi.

Järgi õpetust riisi pakil, oluline, et hoiaksid õpetusest suht täpselt kinni. Mina olen pärast riisiäädika ning suhkru ja soola segu lisamist just õrnalt riisi läbi seganud ning jätnud lahtise akna alla kiirelt jahtuma, mitte ei hauta seda rätiku all.

Järgevalt võta spets pambusmatt, mina isiklikult mähin selle toidukilesse, nii peab matt kauem vastu.

Suurele taldrikule lõikan valmis kurgi (võta kurk, mille keskmist seemnetega osa vähem, või eemalda see üldse), krabi, lõhe ja avokaado viilud.
Muidugi võib sushi sisse põhimõttelsielt panna veel väga palju komponente, googleda ja leiad erinevad valikuid, kindlapeale minek on kõikvõimaliku kala lisamine – lisaks toorele ka suitsu- või grillkala, ja ükskõik mis kala või mereelukas 🙂
Mõnusa meki annab ka toorjuust.

Võta nori leht, läikiv pool allapoole, pane kätte kilekindad, kui valmistad külalistele; kasta käed veega täidetud kaussi ning võta peotäis riisi.
Vajuta riis ühtlaselt nori lehele, jättes ülemise osa u 0,5 cm ulatuses riisita.
Lao komponendid riisile, alinult alumisse ossa. Määri juurde ka toorjuustu ning keera pambusmati abil rulli, iga keeru juures õrnalt vajutades. Kui rull valmis lükka noaga otstest väljaulatuv sisu rulli tagasi; kui ootad nõudlikke külalisi, siis lõika rulli otsad ära.

Kombineerides erinevaid sisusid saab mõnusalt vaheldusrikka gurmee söömaaja.
Kindlasti käib sushi juurde ka wasabi, marineeritud ingver (see aitab erinevaid maitseid paremini eristada) ning tavaline sojakaste.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress |Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv