Balsamico kreemine ja juustune grillitud sirmik pirniga.

Kuna sel aastal leidsin oma sirmikukohast vaid ühe isendi, siis otsustasin sellele liita parimad maitsed ning valmistada teda täiesti teisiti tavapärasest. Pannil praetult kaotab sirmik pea poole oma suurusest ning seene tekstuur ei ole võrreldav seene algupärase majesteetliku olemusega. Grillides ei vähenenud seene suurus millimeetritki!
IMG_4645

Kuna sirmiku grillimine lõppes totaalse maitsenaudinguga – seene kõrvale ei mahtunud enam teisi maitseid ja lisandeid, siis püüan kirja panna kogu valmistusviisi. Kui sul oli õnn leida rohkem sirmikuid, siis mahuta need suurele kõrge servaga ahjuplaadile.

IMG_4646

Vajad:
1 suur täiesti lahtine sirmik

1 pirn

Seene ülepintseldamiseks:
2-3 spl külmpress oliivõli
1 spl balsamico kreemi
veidi, maitse järgi himaalaja soola (pigem vähem kui rohkem, kuna juustud annavad juba piisavalt soolasust)
veidi jahvatatud musta pipart
1 tl fariinsuhkrut

Riivsaia

Paneerimiseks:
2 munakollast
murendatud sinihallitusjuustu ning muud juustu (võid segada maitseid – suuremate tükkidena tavalist juustu, maitseandmiseks Juustukuningatest kas vana Rotterdami vm pikantsema maitsega juustu kokku suurem peaotäis. Klopi munakollane vahuseks ning lisa juust.

IMG_4648

Määri ahjuvorm võiga. Lõika pirn pikkupidi laastudeks, kokku neli laastu. Aseta pirni viilud vormi ning maitsesta neid veidi fariinsuhkruga.

Pintselda sirmik mõlemalt poolt balsamico kreemi seguga. Kasuta ära kogu segu.
Seent käes hoides raputa mõlemale poolele helde käega riivsaia. Võid seent proovida ka rohkem väntsutada ning paneerida taldrikul, kuid kuna mul oli vaid “only one shot”, siis ei tahtnud seene purunemisega riskida ning käsitsesin teda hellalt käes 🙂

IMG_4650
Niisiis. Pärast riivsaiaga üle raputamist paneeri seen munakollase – juustu segus. Aseta seen ahjuvormis eelvalmistatud pirnilaastudele ning säti erisuuruses juustutükid kenasti seenele, kõige peale riputa ülejäänud riivsai.

Grilli 200 C* kuni riivsai on pealt pruunikaks tõmbunud, u 15 minutit.

IMG_4651

Naudi!
Ühest sirmikust saab ühele nautlejale täiesti piisavalt. Juurde sobib ideaalselt mõni kerge salat nagu näiteks kollase arbuusi salat Sirmiku alla sobivad muidugi ka muud maitsed – paprika, suvikõrvits, roheline pipar jne, lihtsalt pead olema kindel, et vajalik grillimisaeg ühtib seene omaga.

Sellise müstilise seene nautlemiseks sobis mulle kuulamiseks Sade – By Your Side

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress |Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv